Connect with us

Τοπικός Αθλητισμός

Α’ Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας: Τρεις γηπεδούχοι και ένας φιλοξενούμενος

Ολοκληρώθηκε η 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α’ Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας με νίκες για τρεις γηπεδούχους και έναν φιλοξενούμενο
Ολοκληρώθηκε η 1η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α' Ε.Π.Σ. Αιτωλοακαρνανίας με νίκες για τρεις γηπεδούχους και έναν φιλοξενούμενο

Ένα Πρωτάθλημα με τη συμμετοχή μόλις 10 Σωματείων, μόνο που στην πρεμιέρα δύο ομάδες δεν αγωνίστηκαν μετά την τιμωρία της Ε.Π.Ο. στον Παναγρινιακό για τη μη συμμετοχή του στο Κύπελλο Ελλάδας.

Άνευ παιχνιδιού ο Ατρόμητος Αντιρρίου πήρε το ματς με 0-3 στα χαρτιά.

Στις υπόλοιπες αναμετρήσεις ο Απόλλων Δοκιμίου κέρδισε με 1-0 την Αθλητική Ένωση Ιεράς Πόλεως Μεσολογγίου με γκολ του Μακρή στο 34ο λεπτό.

Ο Α.Ο. Ρηγανά ηττήθηκε στις καθυστερήσεις από την Ένωση Α.Ο.Κ. Τρίκαρδος με σκόρερ τον Κουκουρδέλη.

Ένα από τα μεγάλα φαβορί της κατηγορίας, ο Άρης Λεπενούς επικράτησε με 2-1 της Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου.

Τα γκολ σημείωσαν ο Βασιλογιάννης με πέναλτι στα πρώτα λεπτά, ισοφάρισε στο 17ο λεπτό ο Αντωνόπουλος ενώ τη νίκη έδωσε στο 67ο λεπτό ο Μακρυπίδης.

Τέλος, ο Ναυπακτιακός Αστέρας πήρε με ανατροπή την πρώτη του νίκη απέναντι στον Κεραυνό Γαβαλούς.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο πρώτο πεντάλεπτο μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σεραφίγγου, στο ημίωρο ισοφάρισε ο Κουτσαυτίκης, προβάδισμα έδωσε στο 41ο λεπτό ο Ευθυμιόπουλος ενώ «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς στο 63ο λεπτό ο Καραπιπέρης.