Connect with us

Αθλητισμός

Γ’ Εθνική – 2ος Όμιλος: Ο Π.Α.Σ. Αμβρακικός Βόνιτσας ηττήθηκε με 0-2 από τα Τρίκαλα

Ξεκίνημα με το... αριστερό έκανε ο Π.Α.Σ. Αμβρακικός Βόνιτσας που ηττήθηκε στο πρώτο ματς με 0-2 από τα Τρίκαλα στο Πρωτάθλημα 2ου Ομίλου της Γ' Εθνική

Ξεκίνημα με το… αριστερό έκανε ο Π.Α.Σ. Αμβρακικός Βόνιτσας που ηττήθηκε στο πρώτο ματς με 0-2 από τα Τρίκαλα στο Πρωτάθλημα 2ου Ομίλου της Γ’ Εθνική

Όπως, αναφέρει το akarnanikanea.gr και ο Φράγκος Σπυρίδων το παιχνίδι ξεκίνησε και με τις δύο ομάδες …μαγκωμενες λόγω και του άγχους της πρεμιέρας, αλλά όσο περνούσαν τα λεπτά οι φιλοξενούμενοι κέρδιζαν μέτρα στο Γήπεδο.

Στο 14ο λεπτό ο ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ με εκπληκτικό τάκλιν πρόλαβε τρεις παίκτες των φιλοξενούμενων που έφευγαν επικίνδυνα στην πλάτη της αμυνας του Π.Α.Σ. ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΥ αλλά λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 20‘ ο Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ κέρδισε πέναλτι σε χέρι του ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗ μετά από σέντρα του ΜΑΓΓΟΥ από τα δεξιά.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο ΑΛΕΞΙΟΥ που νίκησε τον ΜΑΤΑΠΑΓΚΑΛ για το 0-1.

Στην συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει και στο 34′ ο ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ αλλά ο ΓΚΕΚΑΣ απέκρουσε.

Οι φιλοξενουμενοι θα μπορούσαν να είχαν διπλασιάσει τα τέρματα τους αλλα ο ΜΠΡΑΝΤΙΤΣΑΣ στο 41′ αν και απέφυγε τους αμυντικούς, εστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 61ο λεπτό ο ΑΛΕΞΙΟΥ εκμεταλλεύτηκε λάθος γύρισμα του ΙΑΣΩΝΙΔΗ και από πλάγια θέση νίκησε τον ΜΑΤΑΠΑΓΚΑΛ για το 0-2.

Στο 86ο λεπτό ο Αμβρακικός ζήτησε πέναλτι σε κράτημα του ΤΣΙΟΥΝΗ στην μεγάλη περιοχή με το διαιτητή της αναμέτρησης να μη δίνει τίποτα.

pas amvrakikos vonitsas4

pas amvrakikos vonitsas3

pas amvrakikos vonitsas2

pas amvrakikos vonitsas1

pas amvrakikos vonitsas

Π.Α.Σ. Αμβρακικός Βόνιτσας: ΜΑΚΑΠΑΓΚΑΛ, ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΒΛΑΧΟΣ, ΚΟΝΤΟΓΙΑΝΝΗΣ , ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ (84′ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ) , ΤΟΣΚΑ, ΔΗΜΑΚΑΚΟΣ (84′ ΦΩΤΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ), ΓΚΟΛΙΑΣ (75′ ΓΙΑΝΝΗ), ΤΣΑΛΑ (68′ ΚΡΑΝΙΩΤΗΣ), ΣΑΚΚΑΣ, ΤΣΙΟΥΝΗΣ.

Α.Ο. ΤΡΙΚΑΛΑ: ΓΚΕΚΑΣ, ΣΚΟΥΠΡΑΣ, ΣΙΝΚ (82′ ΚΑΡΑΤΑΣΙΟΣ), ΣΚΟΝΔΡΑΣ Ι. ,ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ, ΜΠΡΑΝΤΙΤΣΑΣ (65′ ΙΣΑΑΚΙΔΗΣ), ΜΑΓΓΟΣ (58′ ΠΑΤΡΩΝΗΣ), ΛΟΥΚΑΣ, ΣΚΟΝΔΡΑΣ Ν. ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ (65′ VALEED) , ΑΛΕΞΙΟΥ (82′ ΜΠΕΚΑΣ).