Τέλος παιχνιδιού στο «Γ. Καραϊσκάκης» εκεί όπου ο Παναιτωλικός έγραψε ιστορία, αφού πήρε τον πρώτο του βαθμό μετά από 14 ήττες.

Στο 92ο λεπτό ήταν σειρά του Ελ Κααμπί να χάσει τεράστια ευκαιρία

Κι άλλη ευκαιρία στο 86ο λεπτό ο Ολυμπιακός με Γουίλιαν και Ολιβέιρα

Στο 85ο λεπτό ήταν σειρά του Ρόα να απειλήσει

Στο 83ο λεπτό ευκαιρία ο Ολιβέιρα

Στο 82ο λεπτό η τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Κοστίνια αντί του Ροντινέι

Τρεις αλλαγές ο Παναιτωλικός στο 75ο λεπτό: Λαχούντ, Μαϊντέβατς και Στάγιτς – Έξω οι Μαυρίας, Λομόνακο και Μπουζούκης

Άλλη μία μεγάλη ευκαιρία για την ομάδα του Μεντιλίμπαρ στο 73ο λεπτό με τον Ροντιβέι και τον Τσάβες να διώχνει σε κόρνερ

Στο 70ο λεπτό ο Μιγκέλ Λουίς πήρε τη θέση του Χρήστου Μπελεβώνη

Ούτε στο 69ο λεπτό μπόρεσε να τελειώσει σωστά τη φάση ο Ζέλσον Μαρτίνς

Στο 66ο λεπτό ο Ροντινέι έκανε σέντρα και η κακή έξοδος του Τσάβες έδωσε την ευκαιρία στον Μαρτίνς αλλά δεν την αξιοποίησε

Στο 62ο λεπτό ο Ολυμπιακός κάνει τέσσερις αλλαγές: Κάρμο, Γιάρεμτσουκ και ντεμπούτο για Ολιβέιρα και Γουίλιαν! Έξω Πιρόλα, Στάμενιτς, Βέλντε και Τσικίνιο εκτός

Μία ώρα παιχνιδιού, ένα σουτ του Ροντινέι πέρασε άουτ

Νέο κόρνερ στο 59ο λεπτό για τον Ολυμπιακό

Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 57ο λεπτό έπειτα από λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού όμως στη διάρκεια της φάσης διόρθωσαν οι παίκτες του Πετράκη

Νέα φάση για τον Ολυμπιακό στο 54ο λεπτό με Ροντινέι και Ελ Κααμπί

Στο έδαφος ο Σιέλης, ο Βεργέτης διακόπτει για λίγο το ματς

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό στο 50ο λεπτό όμως ο Τσάβες μπλοκάρει τη μπάλα

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό στο 47ο λεπτό με Έσε και Ελ Κααμπί

Τέλος 1ου Ημιχρόνου στο «Γ. Καραϊσκάκης» τις δύο ομάδες (Ολυμπιακός και Παναιτωλικός) να μένουν στο 0-0 παρά τις φάσεις που δημιούργησαν.

Ένα λεπτό μετά (44ο) ήρθε η… απάντηση για τον Ολυμπιακό με Μάρτινς, Βέλντε και Ορτέγκα όμως η μπάλα βρέθηκε στην αγκαλιά του Τσάβες

Στο 43ο λεπτό ο Παναιτωλικός είχε νέα ευκαιρία με Τορεχόν και Μπουζούκη

Εκ νέου τελική ο Ολυμπιακός στο 41ο λεπτό

Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό στο 40ο λεπτό με Μπουζούκη και Μαυρία

Στο 37ο ο Παναιτωλικός πήγε να βγάλει κόντρα αλλά έκοψε ο Ντόη βγάζοντας σε πλάγιο

Φάουλ για τον Ολυμπιακό στο 31ο λεπτό Τσικίνιο στο τείχος και Ντόη με προβολή η μπάλα βγήκε πλάγιο άουτ

Στο ημίωρο ένας μικρός τραυματισμός για τον Μλάντεν ανάγκασε τον Παναιτωλικό να παίξει για λίγο με παίκτη λιγότερο

Καλή στιγμή στο 23ο λεπτό για τον Έσε αλλά ο Τσάβες ήταν ξανά εκεί

Δύο τελικές για τον Ολυμπιακό στο 20ο και το 21ο λεπτό

Ξανά στο 19ο λεπτό ο Ντόη όμως η μπάλα κόντραρε και κατέληξε στον Τσάβες

Στο 16ο λεπτό ο Ντόη επιχείρησε να δημιουργήσει ευκαιρία αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

Στο 11ο λεπτό η πρώτη στιγμή που απείλησε ο Παναιτωλικός με Πέρες και Μαυρία

Στο 100 λεπτό μια σέντρα του Ροντινέι με τον Σιέλη αντί να διώχνει να κάνει τσαφ όμως ο Τσάβες δεν είχε πρόβλημα

Ένα κόρνερ στο 8ο λεπτό για τον Ολυμπιακό δεν ανησυχεί τον Τσάβες παρά την προβολή του Πιρόλα που πέρασε άουτ

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Βέλντε προσπάθησε να βρει στο δεύτερο δοκάρι με σέντρα τον Μαρτίνς, η μπάλα πέρασε άουτ

Ολυμπιακός (Χ. Λ. Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Ροντινέι, Ντόη, Πιρόλα, Ορτέγκα, Στάμενιτς, Έσε, Μαρτίνς, Τσικίνιο, Βέλντε, Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Μπιανκόν, Γουίλιαν, Γκαρθία, Κοστίνια, Κάρμο, Ολιβέιρα, Γιάρεμτσουκ, Αποστολόπουλος

Διαιτητής: Βεργέτης
Βοηθοί: Παπαδάκης, Αρμακόλας
Τέταρτος: Πολυχρόνης
VAR: Παπαδόπουλος, Αντωνίου

Παναιτωλικός (Γιάννης Πετράκης): Tσάβες – Σιέλης, Μλάντεν, Λιάβας – Μαυρίας, Μπελεβώνης, Μπουζούκης, Τορεχόν – Πέρες, Ντίας, Λομόνακο

Στον πάγκο: Στεργιάκης, Στάγιτς, Νικολάου, Κοντούρης, Μαϊντέβατς, Λαχούντ, Λουίς, Ροά, Γαλιάτσος