Connect with us

Ποδόσφαιρο

SL1: «Δέστε τις ζώνες σας», ο Παναιτωλικός κέρδισε την Α.Ε.Κ. και ονειρεύεται… Ευρώπη!

Ο Παναιτωλικός κέρδισε την Α.Ε.Κ. για την 7η Αγωνιστική της SL1 με 1-0 και μπορεί να ονειρεύεται ακόμη και… Ευρώπη!
Ο Παναιτωλικός κέρδισε την Α.Ε.Κ. για την 7η Αγωνιστική της SL1 με 1-0 και μπορεί να ονειρεύεται ακόμη και... Ευρώπη!

Κόρνερ για την Α.Ε.Κ. στο 84ο λεπτό

Στο 82ο λεπτό το γυριστό του Πιερό, αλλά ο Γκατσίνοβιτς δεν έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

Νέα ευκαιρία για την Α.Ε.Κ. στο 81ο λεπτό με τον Γκαρσία

Στο 79ολεπτό σουτ του Λιούμπιτσιτς και η μπάλα άουτ

Φοβερή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό στο 77ο λεπτό

Κι άλλες αλλαγές στο 75ο λεπτό Άμραμπατ αντί Ρότα, Γκατσίνοβιτς αντί Πινέδα, Χατζισαφί αντί Πήλιου

Γκοοοοοοοοοοοολ στο 73ο λεπτό ο Λουίς για το 1-0

Στο 73ο λεπτό ένα άστοχο του Λιούμπιτσιτς

Νέα διπλή αλλαγή στο 71ο λεπτό Μπελεβώνης αντί Ντίας, Μαϊντέβατς αντί Λομόνακο

Ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για την «Ένωση» στο 70ο λεπτό

Στο 69ο λεπτό ο Λομόνακο δεν κατάφερε να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα παρά τη μπαλιά του Λουίς

Κίτρινη για τον Πέρες στο 67ο λεπτό

Στο 66ο λεπτό ένα σουτ από μακριά που έκανε ο Λιβάι

Διπλή αλλαγή και για την Α.Ε.Κ., Λιούμπιτσιτς αντί Σιμάνσκι και Γκαρσία αντί Ελίασον

Ένα σουτ του Κοϊτά στο 64ο λεπτό με τον Τσάβες να μπλοκάρει

Φοβερή ευκαιρία για την Α.Ε.Κ. στο 62ο λεπτό με Κοϊτά και Πιερό

Διπλή αλλαγή στο 59ο λεπτό για τον Παναιτωλικό, Ρόμα αντί Μπουζούκη και Λουίς αντί Νικολάου

Ο Κοϊτά ανέλαβε στο 57ο λεπτό την εκτέλεση του φάουλ με τη μπάλα να πηγαίνει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσάβες

Διακοπή γιατί μάτωσε ο Βίντα στη φάση με τον Μαυρία

Κίτρινη στον Στάγιτς

Νέα μεγάλη ευκαιρία στο 51ο λεπτό για την Α.Ε.Κ. με τον Πινέδα

Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Λομόνακο στο 48ο λεπτό

Τέλος 1ου Ημιχρόνου στο Γήπεδο της Προυσιωτίσσης, Παναιτωλικός και Α.Ε.Κ. στο 0-0 με τη φιλοξενούμενη να έχει σαφώς περισσότερες ευκαιρίες

Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος για το 1ο Ημίχρονο

Κίτρινη για τον Πιερό στο 45ο λεπτό

Σειρά του Ντίας να απειλήσει στο 44ο λεπτό για τον Παναιτωλικό

Τεράστια ευκαιρία για την Α.Ε.Κ. στο 43ο λεπτό με τον Ρότα όμως ο Παντελάκη απομακρύνει τη μπάλα

Μία σέντρα-σουτ από τον Κοϊτά στο 36ο λεπτό με τον Τσάβες να μην ανησυχεί

Ένα σουτ του Πινέδα από τα πλάγια στο 32ο λεπτό

Μία σέντρα του Ελίανσον στο 31ο λεπτό παραλίγο να γίνει αφορμή για αυτογκόλ από πλευρά Παντελάκη

aek agonistikos entasi pan aek 051024

pan aek proto imixrono 051024

Μεγάλη ευκαιρία για την Α.Ε.Κ. στο 25ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι κόντεψαν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο για πέναλτι, η φάση ελέγχθηκε αλλά δεν ήταν κάτι

Κίτρινη στον Περέιρα στο 23ο λεπτό

Φάουλ για την Α.Ε.Κ. στο 21ο λεπτό

Στο 19ο λεπτό η κεφαλιά του Πιερό μετά από μπαλιά που έβγαλε ο Ρότα

Στο 18ο λεπτό ήταν σειρά του Κοϊτά, όμως παρά το λάθος του Σιέλη ο Τσάβες ήταν εκεί