Connect with us

Ποδόσφαιρο

Super League 2: Οι Αγρινιώτες Μωραΐτης και Πασάς θα ανεβάσουν την… Α.Ε.Λ.!

Η Α.Ε.Λ. συνέχισε την ανοδική της πορεία στη Super League 2, επικρατώντας με επιβλητικό τρόπο του Ηρακλή με 3-0, τα γκολ οι Αγρινιώτες

Με αυτή τη νίκη, οι «βυσσινί» έφτασαν στο απόλυτο των νικών σε τέσσερα παιχνίδια, διατηρώντας την πρωτοπορία στον Α’ Όμιλο.

Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, η Α.Ε.Λ. έδειξε τις διαθέσεις της για τη νίκη.

Μόλις στο 4ο λεπτό, ο Μωραΐτης άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, εκμεταλλευόμενος μια εξαιρετική σέντρα του Μούργου.

Οι Γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και έχασαν αρκετές ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ηρακλής προσπάθησε να αντιδράσει, αλλά η καλά οργανωμένη άμυνα της Α.Ε.Λ. δεν του άφησε πολλά περιθώρια.

Στο 45+1′, ο Μωραΐτης με ένα εκπληκτικό σουτ έγραψε το 2-0, ενώ στο 80′ ο Πασάς διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Α.Ε.Λ. παρουσίασε ένα εξαιρετικό σύνολο και απέδειξε για άλλη μια φορά ότι είναι το φαβορί για την άνοδο στη Super League. Ο Ηρακλής, από την άλλη, δυσκολεύεται να βρει ρυθμό και μένει αρκετά πίσω στη βαθμολογία.