UEFA Euro 2024: Με μία πειστική εμφάνιση η Ολλανδία πέρασε τη Ρουμανία! (Video)

Η Ολλανδία πραγματικά έδωσε μια πειστική εμφάνιση κόντρα στη Ρουμανία, εξασφαλίζοντας μια άνετη νίκη με 3-0 και μια θέση στα Προημιτελικά του Euro 2024.

Ας δούμε μερικά από τα σημαντικότερα σημεία του αγώνα:

Πρώιμο γκολ: Ο Χάκπο άνοιξε το σκορ για τους Ολλανδούς στο 20ό λεπτό, δίνοντας τους τον έλεγχο του αγώνα από νωρίς.

Κυριαρχία: Η Ολλανδία κυριάρχησε στο υπόλοιπο του αγώνα, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες και πιέζοντας ασταμάτητα την άμυνα της Ρουμανίας.

Διπλασιασμός του σκορ: Ο Μάλεν διπλασίασε τα προβάδισμα των Ολλανδών στο 83ο λεπτό με εύστοχη κεφαλιά.

Κλείσιμο του αγώνα: Ο Μάλεν σφράγισε το αποτέλεσμα με δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις, εξασφαλίζοντας μια άνετη νίκη για την Ολλανδία.

Η Ολλανδία θα έρθει αντιμέτωπη με την Τουρκία στους «8», σε ένα παιχνίδι που αναμένεται συναρπαστικό.